Kapaklı Fatura Basımı

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2lq5yh’ admin_preview_bg=”]
Kapaklı Fatura Basımı – Ajans 59 Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Hizmetleri, Tekirdağ Kapaklı ilçesinde hizmet vermekte olup maliye anlaşmalı işlerinizin tasarım ve baskı işlerini yapmaktadır.

Fatura Basımı Siparişi için İstenecek Belgeler

  1. -Vergi Levhası Fotokopisi
  2. İmza Sirküleri Fotokopisi
  3. İmzaya Yetkili Kişinin Kimlik Fotokopisi
  4. Son aya ait K.D.V. Beyanname Tahakkuk Fotokopisi
  5. Yeni açılışlarda Yoklama Tutanağı Fotokopisi

Fatura Basımı

Firmaların ticari hayatta kullanması gereken faturalar, ofset matbaacılık alanında oldukça uygun koşularda basılabilir. Fatura basımı maliye ile anlaşmalı olan matbaalarda yaptırılabilir. Bunu yaptırmak için kanunun öngördüğü bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Anlaşmalı matbaalar ile fatura basımı konusunda irtibat kurmadan öne bazı koşulları yerine getirmelisiniz. Fatura basımı sürekli form fatura şeklinde olursa, daha uygun maliyetlerle yapılabilir. Faturalar resmi bir evrak olduklarından, kullanılacak renk miktarı 3-4 arasında olur.

Fatura basımı için matbaaya sunulması gereken evraklar nelerdir?

  1. . En son aya ait olan KDV beyannamesi tahakkuk fişi
  2. Vergi levhası fotokopisi
  3. Firma kaşesi
  4. İmza sirküleri ve kimlik fotokopisi

Fatura üzerinde olması gereken bilgiler nedir?

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren fatura basımı sırasında faturaların üzerinde olması gereken bilgiler şöyle belirlenmiştir.
. Firmanın sicil numarası
. Firmanın ticari ünvanı
. Firmanın merkezinin adresi ve iletişim bilgileri
. Firmanın internet sitesi oluşturma zorunluluğu varsa, web adresi

Fatura türleri nelerdir?

Firmaların kullandığı farklı fatura tipleri bulunmaktadır. Bunlar;

Gider pusulası basımı: Bu belgeleri defter tutmayan ve ticaretle uğraşan kişiler talep etmektedir. Gider pusulasının içinde firmanın ismi, adresi, iletişim bilgileri, vergi dairesi, vergi numarası gibi bilgiler yer alır. Fazla renkli basılmayan bu evraklar genellikle siyah beyaz olarak kullanılır. Ancak gider pusulası üzerinde firma logosuna yer verilebilir.

İrsaliyeli fatura basımı: Bu tür faturalar malın taşınması için gerekli olan sevk irsaliyesinin ve faturanın bir arada olduğu fatura türleridir. Bu faturalar üzerinde yine firmanın bilgileri, logosu, adres ve iletişim bilgileri, vergi dairesi ve vergi numarası yer alır. Bu tür faturaların ebatları A4 ve A5 kâğıdı ebatlarında olabilir. Faturalar elle yazılan ya da bilgisayarla yazılan türden basılabilir. Fatura basımı sırasında stok kodu, ürün açıklama sahası, tutar ve fiyat bilgilerinin yazıldığı bölümler, ödeme ve vade gibi açıklamalara yer verilir. Bunlar tüketicileri aydınlatıcı fatura özellikleridir. Fatura dizaynı firmanın çalışma koşullarına ve özelliklerine uygun şekilde yapılmaktadır.

Hizmet faturası basımı: Bu tür faturalar İrsaliyeli faturalara benzer. Yine aynı şekilde fatura üzerinde firma bilgileri, iletişim ve adres bilgileri, vergi numarası ve vergi dairesi, firma logosu gibi bilgiler bulunur. Elle ya da bilgisayarla kullanıma uygun şekilde basılabilir.

Makbuz basımları: Firmanın kullanmış olduğu tahsilat, tediye, çek ödemeleri gibi evraklarını işlediği makbuzlardır. Renkli ya da siyah beyaz olarak basılabilirler. Makbuzların üzerinde yine firmaya ait olan tüm bilgiler yer alır.

KAPAKLI MATBAA
[/av_textblock]

[av_heading heading=’Kapaklı Fatura Basımı’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=” custom_font=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-kwgnvyuh’ admin_preview_bg=”][/av_heading]

[av_heading heading=’Fatura baskısını yaptığımız işler’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_horizontal_gallery ids=’5076,5070,5073,5067,5069′ height=’25’ size=’masonry’ links=’active’ lightbox_text=” link_dest=” gap=’large’ active=’enlarge’ initial=” control_layout=’av-control-default’ id=” av_uid=’av-jw4smuf7′][/av_horizontal_gallery]

Duyurular